Odwiedź naszą fabrykę i stwórz swoją własną Świąteczną bombkę!

,00Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej manufaktury i wzięcia udziału w Świątecznych Warsztatach Bombkowych, na których można stworzyć własne ozdoby bożonarodzeniowe.

Zajęcia są prowadzone przez mentorów w grupach składających się z 15-50 uczestników, niezależnie od wieku (zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych)*.
Nasi nauczyciele chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące produkcyjnego oraz technologicznego aspektu tworzenia naszych szklanych dekoracji świątecznych.

Warsztaty są prowadzone w fabryce Szklanej Gwiazdy, zlokalizowanej w Brzesku przy ul. Solskiego 37, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-10.00,

11.00-13.00 oraz 13,30 -15.30.

Koszt warsztatów 40,00 zł 1 osoba.

W trakcie zajęć nauczymy Cię jak zrobić swoją własną, unikalną bombkę na choinkę, pod profesjonalnym okiem naszych doświadczonych dekoratorek.

Zadzwoń teraz i zrób sobie magiczny, świąteczny prezent.

* zapraszamy do udziału również grupy poniżej 15 osób po uiszczeniu opłaty dla grup 15 osobowych.

1. Projekt

Pokazanie pierwszego etapu tworzenia ozdoby świątecznej. Od projektów wykonanych przez grafików, przez rzeźby plastelinowe, po odlane formy gipsowe i aluminiowe.

2. Dmuchanie szkła

W pomieszczeniu – dmuchalnia zobaczymy jak ze szklanej rury, powstają ozdoby choinkowe o różnych kształtach – bombki wolno dmuchane oraz przy udziale formy aluminiowej.

3. Srebrzenie

Srebrzalnia pokaże, jak w wyniku reakcji chemicznej, przy udziale azotanu srebra, bombkę na choinkę srebrzy się  od środka, aby uzyskać podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.

4. Lakierowanie

Następnym etapem będzie zwiedzanie lakierni gdzie ozdoby na choinkę nabierają kolejnych kolorów.

5. Dekorowanie

Następnie udajemy się na dekoratornię, gdzie wykwalifikowany personel nadaje wyjątkowy i unikalny wygląd naszym ozdobom. Wszystkie bombki choinkowe szklane dekorowane są manualnie, przy użyciu szerokiej gamy farb, lakierów i brokatów.

6. Pakowanie

Ostatecznym zakończeniem procesu, jest założenie na każdą ozdobę bożonarodzeniową kapsla, metki oraz staranne zapakowanie każdej ozdoby w odpowiednie pudełko, tak aby bezpiecznie trafiła do naszych klientów.

Warsztaty malowania

Po oprowadzeniu uczestników wycieczki, następuje część warsztatowa

Główną atrakcję stanowi malowanie bombek choinkowych – pod okiem profesjonalnych dekoratorek.  Uczestnicy  własnoręcznie, według własnego pomysłu, będą ozdabiać swoją ozdobę na choinkę!

Wykonaną bombkę uczestnicy zabiorą ze sobą do domu, by móc powiesić ją na choince – jednocześnie jest to wyjątkowa pamiątka z wycieczki. Po pomalowaniu każda z udekorowanych dekoracji bożonarodzeniowych jest suszona i pakowana w pudełko, zapewniające bezpieczny transport.

W trakcie suszenia udekorowanych przez uczestników ozdób świątecznych zapraszamy do naszego przyzakładowego sklepiku. Znajduje się tam wystawa kilku ubranych świątecznych choinek oraz kilkaset szklanych ozdób – nie tylko bożonarodzeniowych! Oczywiście istnieje możliwość zakupu naszych produktów.

Producent Szklanych Ozdób Choinkowych Szklana Gwiazda zaprasza do sklepiku w celu nabycia bombek w cenach producenta.

Rezerwacja

[booked-calendar]